NOVINKY

EPH vstupuje do Slovinska

EPH vstupuje do Slovinska

Společnosti EP Logistic International a.s. („EPLI“) a Slovinské železnice podepsaly investiční a akcionářskou dohodu, na jejímž základě uzavřely strategické partnerství.

Podle dohody vznikne společný podnik, do jehož kapitálu vloží Slovinské železnice svůj 100% podíl ve společnostech „SŽ – Tovorni promet“ a „Fersped“ a EP Logistics International vklad v hotovosti.

„Společným cílem EPLI i SŽ je vytvořit z nového podniku předního provozovatele železniční dopravy a logistických služeb v jihovýchodní Evropě a plně využít potenciál aktiv SŽ-TP a Ferspedu. Do budoucna zamýšlí poskytovat služby zákazníkům z celého regionu prostřednictvím vlastních licencovaných subjektů, které budou provozovat moderní a efektivní železniční zařízení (např. vícesystémové lokomotivy a další), a vybudovat prosperující, efektivní a výnosný podnik,“ říká předseda představenstva EPLI Tomáš Novotný.

Vedle domácího slovinského trhu se společnost chce zaměřit na trhy zemí západního Balkánu (Chorvatsko, Srbsko, Bosna a Černá Hora) a také Itálie, Rakouska a Maďarska a podpořit význam lokální nákladního uzlu v přístavu Koper.

Společnost EP Logistics International prohlásila, že pokud se objeví nové příležitosti k rozšíření společné obchodní činnosti, bude ochotna zavázat se k dalšímu financování společného podniku.

 


zpět na novinkySpolečnosti

image/svg+xml